topuk%20dikeni%20egzersizleri
 

   topuk%20dikeni%20egzersizleri makalemiz ile ilgili tüm detayları bu makalede inceleyebilirsiniz. topuk%20dikeni%20egzersizleri nedir, topuk%20dikeni%20egzersizleri nelerdir, topuk%20dikeni%20egzersizleri yararları, topuk%20dikeni%20egzersizleri zararları gibi tüm sorularınıza bu makalede açıklık getirmekteyiz. topuk%20dikeni%20egzersizleri ile ilgili bitkisel ürünlerimizde topuk%20dikeni%20egzersizleri adlı makalemizin hemen alt kısmında bulunmaktadır. Dilerseniz topuk%20dikeni%20egzersizleri bu makalenin altından %100 doğal ve %100 bitkisel ürünlerimizi inceleyebilirsiniz...

Topuk Dikeni Egzersizleri    

 

Topuk dikeni egzersizleri hakkında makaleyi okuyabilir ve bitkisel topuk dikeni tedavi ürünlerini inceliyebilirsiniz.

 

Topuk dikeni , sabah kalktığınızda ilk adımlarınızı atarken topuğunuzda ağrı hissediyorsanız bu topuk dikeni olabilir. Topuk dikeni ayak tabanının uzun süre kullanılması sonucu oluşan iltihaba bağlı gelişir. Topuk dikeni ağrısına bu iltihap neden olur. Özellikle aşırı kiloluysanız ya da gün içinde uzun süre ayakta duruyorsanız topuk dikeni ile karşılaşmanız muhtemel. Ayrıca düztaban ayaklı iseniz veya yanlış ayakkabı tercihinde bulunuyorsanız topuk dikeni riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Topuk dikeni tedavisi için öncelikli seçenek istirahat. Yani topuklara fazla yük bindirmemek gerekli. Topuk dikeni ağrısı için ise doktorunuz ibuprofen gibi iltihap giderici, ağrı kesici kremleri önerebilir.

Topuk dikeni belirtilerini hafifletmek için bir takım topuk dikeni egzersizleri mevcut. Topuk dikeni egzersizleri günde iki kere uygulandığında topuk dikeni ağrıları belirgin derecede azalabilir.

Topuk dikeni egzersizleri şöyle sıralanabilir ;

En önemli topuk dikeni egzersizleri arasında ; yüzünüzü duvara çevirin. Sol dizinizi hafifçe bükerek duvara yaslayın. Sağ bacağınızı geriye doğru gerin. Bu pozisyonda 10 saniye kadar kaldıktan sonra gevşeyin ve ayakta düz durun. Bu egzersizi ağrıyan herbir topuk için hergün yirmi defa tekrarlayın.

Bir diğer topuk dikeni egzersizleri de şöyledir ;

Ayakta dururken bir ayağınızı hafifçe öne koyun ve dizlerinizi kırarak çömelin. Mümkün olduğunca topuklarınızı yerde tutun. Bu vaziyette 10 saniye kadar kalın , daha sonra gevşeyin ve kalkın. Bu topuk dikeni egzersizleri günde yirmi defa tekrarlayın.

Topuk dikeni egzersizleri dışında bölgeye gold topuk kremi uygulayın. Gold topuk kremi ile topuğunuza 1-2 dakika boyunca masaj yapın. Uygulamayı günde 3 kez tekrarlayın. Gold topuk kremi  bu şekilde 1-2 ay süreyle kullanıldığında topuk dikeni ağrısının  geçmesine yardımcı olacaktır.
 


Etiketler : topuk dikeni egzersizleri | topuk dikeni bitkisel tedavi | topuk dikeni tedavisi | topuk dikeni egzersizleri uzman tv | topuk dikeni egzersizleri video | topuk dikeni ameliyatı | topuk dikeni nasıl tedavi edilir | topuk dikeni belirtileri | |
<< Geri Dön
ÜRÜNLER
Topuk Dikeni Bitkisel Seti
Topuk Dikeni Bitkisel Seti 96.00 TL
MAKALELER
Topuk Dikeni Ayak Ağrısı Ayak Mantarı
Ayak Bakımı Topuk Dikeni Tedavisi Ayak Hastalıkları
Topuk Dikeni Nedir Topuk Dikeni Bitkisel Tedavi Topuk Dikeni Egzersizleri
Gold Topuk Dikeni Kremi
<< Geri Dön


 
- Puma Bayan Afrodizyak Çikolat...
- Fsh Bitkisel Seti...
- Prostatit Bitkisel Seti...
- Peyronie Penis Eğriliği Bitk...
- Protein Kaçağı Bitkisel Set...
- Naturel Gold 10lu Bitkisel Kap...
- Dr. Shiffa Turquase Meyan Kök...
- Puma Bayan Afrodizyak Çikolat...
- Fsh Bitkisel Seti
- Prostatit Bitkisel Seti
 

Bizi Takip Edin
Bizi facebook ve twitter'dan sürekli takip edin!...
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Sipariş Teslimat | Müşteri Hizmetleri | SSS | İletişim