Ülseratif Kolit Tedavisi
 

Ülseratif Kolit Tedavisi

 

Ülseratif kolit tedavisi hakkında makaleyi okuyabilir ve ülseratif kolit bitkisel tedavi ürünlerini inceliyebilirsiniz.

    

Ülseratif kolit tedavisi , Ülseratif koliti tedavi etmek isyorsak altta yatan bütün nedenleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Elbette bu kolay bir iş değildir ama bunu gerçekleştirmemiz halinde ülseratif kolit hastalığından ebediyyen kurtulmamız mümkündür.

Ülseratif kolit tedavisi için kullanılan ilaçlara ihtiyacımız tabiki var. Özellikle ülseratif kolit ataklarının şiddetli olduğu dönemlerde bu ilaçların faydası yadsınamaz. Gerektiğinde ülseratif kolit tedavisi için bu ilaçları kullanmalıyız. Eğer kullanılan ilaçların yan etkileri fazlaysa aşağıdaki linkte verilen ilaçları incelemekte fayda var:

Ancak ilaçlar ülseratif kolit tedavisinin sadece bir boyutudur. Salt ilaç tedavisinin ülseratif kolit tedavisi için yeterli olmadığının delili ise üleratif kolit hastalarının kendileridir. Bir çok ülseratif kolit hastasının klasik tıbbi tedaviyle sorundan kurtulamadığı ortadadır.

Eğer sadece ilaçlara bel bağlamıyorsanız ve ülseratif kolit tedavisi için ne gerekliyse yapmaya hazırsanız aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.


Ülseratif Kolit Nedenleri

Ülseratif kolit nedenleri şöyle sıralanabilir:


1. Genetik yatkınlık

2. Enfeksiyöz etkenler ( bakteri, virüs, mantar vs. )

3. Antibiyotik kullanımı

4. Bağışıklık sistemi anormallikleri

5. Beslenme Etkenleri
 

 

Genetik YatkınlıkÜlseratif kolit hastalığına genetik etkenlerin yol açtığına dair kesin kanıtlar yoktur. Ancak bir kaç etken genetik yatkınlığın olabileceğine işaret etmektedir. Ülseratif kolit beyaz ırkta beyaz olmayanlara göre iki ila dört kat ve yahudilerde yahudi olmayanlara göre dört kat daha yaygındır. Ayrıca ülseratif kolit vakalarının % 15 ila 40 ında, ailede birden fazla kişide ülseratif kolit görülmektedir. Yani ülseratif kolit bir yönüyle ırsi bir hastalıktır. Eğer ailenizden birinde ülseratif kolit varsa risk altındasınız demektir.

Enfeksiyöz Etkenler

Ülseratif kolit olası nedenleri arasında bir çok mikroorganizma tanımlanmıştır; fakat mikrobik bir etkenin sorumlu olma olasılığı hala tartışma konusudur. Rotavirüs, epistein-Barr virüsü, sitomegalovirüs gibi virüsler ve mikobakteri hala olası etkenler arasında düşünülmektedir. Psödomonas benzeri organizmalar, klamidya ve yersinia enterocolitica diğer adaylar arasındadır.

Anlaşılacağı üzere ülseratif kolit hastalığına mikropların neden olup olmadığı kesin değildir. Ancak böyle bir ihtimal var, bunu göz önünde bulundurmak gerekir.


Antibiyotik Kullanımı:

Antibiyotik kullanımı ile ülseratif kolit bağlantılı görülmektedir.

Penisilin ve tetrasiklinin 1953ten beri ağız yoluyla kullanılmaktadır. Antibiyotiklerin reçetelenmesindeki yıllık artış, ülseratif kolit olgularındak artışa paralel gitmektedir. Karşılaştırmalı istatistikler, antibiyotiklerin erken ve çok miktarda kullanıldığı yerlerde ülseratif kolit olgularının oldukça artığını ortaya koymaktadır.

Araştırmacılar yıllardır ülseratif kolit hasyalığını bir enfeksiyon olarak aydınlatmaya çalışmışlardır. Sorun, normal bağırsak florasının bir parçası olan bakteri ya da mantardan kaynaklanabilir. Bakteri aniden bağışıklık sistemine zarar veren toksinler üretmeye başlayabilir veya kendisi için öldürücü olmayan antibiyotik dozlarının doğrudan sonucu olarak yayılmacı bir biçim alabilir. Hedeflenen organizmaları öldürecek dozun altında antibiyotik alınmasının, bağırsak organizmalarında toksin üretimini artırdığı saptanmıştır. Öldürücü doz verilmediği zaman mikroplar uyum sağlamakta, çoğalmakta ve güçlenmektedir.

Eğer ülseratif kolit hastasıysanız doktorunuzun önermiş olduğu doz ve sürede antibiyotik kullanmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Antibiyotikleri gelişi güzel, aşırı kullanmanız sakıncalı olabilir.


Bağışıklık Sistemi Anormallikleri

Ülseratif kolit hastalığında bağışıklık sisteminde düzensizlikler olduğuna ilişkin çok sayıda araştırma vardır. Fakat bunun ülseratif kolit nedeni mi yoksa sonucu mu olduğu henüz açıklığa kavuşmamıştır. Bağışıklık sistemindeki düzensizliklerin ülseratif kolit nedeni olduğu yolunda kuramlar öne sürülmüştür, fakat güncel veriler bu düzensizliklerin ülseratif kolit nedeniyle oluşan ikincil bir durum olabileceğini göstermektedir.

 


Etiketler : ülseratif kolit tedavisi | ülseratif kolit tedavisi pdf | ülseratif kolit tedavisi ne kadar sürer | ülseratif kolit tedavisi bitkisel | ülseratif kolit diyeti | ülseratif kolite iyi gelen bitkiler | kron ve ulseratif kolit hastaligi | |
<< Geri Dön
ÜRÜNLER
Ülseratif Kolit Bitkisel Seti
Ülseratif Kolit Bitkisel Seti 138.00 TL
MAKALELER
Ülseratif Kolit Ülseratif Kolit Tedavi Ülseratif Kolit Hastalığı
Ülseratif Kolit Belirtileri Ülseratif Kolit Tedavisi Ülseratif Kolit Bitkisel Tedavi
<< Geri Dön


 
- Puma Bayan Afrodizyak Çikolat...
- Fsh Bitkisel Seti...
- Prostatit Bitkisel Seti...
- Peyronie Penis Eğriliği Bitk...
- Protein Kaçağı Bitkisel Set...
- Naturel Gold 10lu Bitkisel Kap...
- Dr. Shiffa Turquase Meyan Kök...
- Puma Bayan Afrodizyak Çikolat...
- Fsh Bitkisel Seti
- Prostatit Bitkisel Seti
 

Bizi Takip Edin
Bizi facebook ve twitter'dan sürekli takip edin!...
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Sipariş Teslimat | Müşteri Hizmetleri | SSS | İletişim